wtorek, 26 lutego 2013

Mowa ciała cz. 2

No, kończymy temat ^^ A tak w ogóle, to zauważyłam kilka literówek w tekstach, za które przepraszam. Jak będę miała chwilę, to postaram się poprawiać, jeśli zauważycie gdzieś błędy, to piszcie w komentarzach, ok? A tak a propos, napisanie komentarza i obserwowanie nie boli ^^ A na początek piosenka ^^


"Otwieranie" postawy ciała: najprostszy sposób to podanie czegoś rozmówcy. Kiedy będzie musiał wyciągnąć rękę po coś, jego postawa ciała mimo woli się otworzy, a jeśli będziemy się zachowywać przyjacielsko to osoba szybko powinna poczuć się swobodnie. ALE. To, że emocje wywołują określone reakcje fizyczne nie oznacza, że gesty mogą wywołać pożądane emocje. Jest to spora pomoc, ale tak prosto   to się nie odbywa.


Odzwierciedlanie mowy ciała: ta sztuczka pomaga wczuć nam się w waszego rozmówcę i stworzyć między wami przyjazną atmosferę. Zanim jednak zaczniecie, musicie zastanowić się, czy kiedykolwiek próbowaliście spojrzeć na świat oczami osoby, z którą rozmawiacie i czy jesteście autentycznie jej ciekawi. Tak? Więc:
- nie powinno się kopiować wszystkich gestów, nigdy więcej niż 70%
- naśladowanie kogoś powinno być naturalne, nie możemy usilnie skupiać się na gestach,
- można kopiować delikatne ruchy dłoni, oddech, głos, ważne, żeby było to robione w tym samym tempie,
- nie musimy robić dokładnie tego, co rozmówca - ruchy nogi można odzwierciedlać np. dłonią,
- postarajmy się dopasować poziom napięcia ciała ( o napięciu w artykule Mowa ciała cz.1)

Kontakt wzrokowy: jeśli ktoś unika go, może to oznaczać skrępowanie. Czasem wynika z zbyt małej odległości od rozmówcy. Ale intensywne wpatrywanie się w kogoś też nie jest dobre. Normalny kontakt wzrokowy trwa ok 3 sek. po czym przenosimy wzrok na coś innego.
Jeśli ktoś ma głowę uniesioną, to oznaka dumy, opuszczona - złość, smutek, a przechylona to zaciekawienie.
Kiedy ktoś kieruje gałki oczne w prawą stronę, przypomina sobie coś, a w lewą, wymyśla (może być inaczej u różnych osób, żeby sprawdzić można np. spytać, jaki miał ktoś kolor ścian w pokoju w dzieciństwie). Rozszerzające się źrenice oznaczają, że osoba patrzy na coś, co jej się podoba. Działa to w dwie strony. Osoby z szerszymi źrenicami wydają nam się atrakcyjniejsze.

Na dzisiaj to tyle. Wspomóżcie mnie trochę, piszcie, co was interesuje ^^
Oyasumi nasai!

1 komentarze:

Ade ee pisze...

Zostałaś nominowana do Liebsten Award. Szczegóły u mnie <3 http://wegetwicked.blogspot.com/

Prześlij komentarz

 

"Myślę, więc jestem" Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger